Jídelníček MŠ 1. 5. - 5. 5. 2023
Dravci
Schůzka s M. Huškem, ředitelem ZŠ Kukleny pro rodiče
Návštěva knihovny 2. a 3. ročník
Schůzka rodičů 4.a5.roč. od 16:30 hod.
Ukázka vojenské techniky
UKÁZKA PRÁCE ARMÁDY ČESKÉ REPUBLIKY
Jídelníček MŠ 8. 5. - 12. 5. 2023
Jídelníček ZŠ 8. 5. - 12. 5. 2023
Zápis do mateřské školy 2023-2024
HRAČKOVÝ DEN
BESÍDKA PRO MAMINKY
Jídelníček MŠ 15. 5. - 19. 5. 2023
Jídelníček ZŠ 15. 5. - 19. 5. 2023
focení tříd ke konci školního roku
Focení na konci školního roku
PIKNIK
Beseda s autorkou knih
Předškoláček6
Předškoláček7
Schůzka rodičů budoucích prvňáčků od 16:00 hod.
Jídelníček MŠ 22. 5. - 26. 5. 2023
Jídelníček ZŠ 22. 5. - 26. 5. 2023
Jídelníček MŠ 29. 5. - 2. 6. 2023
Jídelníček ZŠ 29. 5. - 2. 6. 2023
FOCENÍ TŘÍD
Školní výlet do čokoládovny
Oslava MDD
Den kostelů

Úvod > Základní škola > Školní poradenské pracoviště

Personální zajištění:

• ředitelka školy: Mgr. Monika Bisová
  • výchovný poradce: Mgr. Monika Bisová
  • školní metodik prevence: Mgr. Monika Bisová
  • třídní učitelé

Program poradenských služeb

Součástí je i preventivní program školy

Děti s vývojovými poruchami učení na naší škole

Při posouzení jednotlivých vývojových obtíží hraje důležitou úlohu učitelská diagnostika, která je východiskem pro vyšetření v pedagogicko - psychologické poradně. Třídní učitel vytváří plán pedagogické podpory (PLPP), který je nejdéle po třech měsících vyhodnocen a stává se podkladem pro vyšetření v pedagogicko - psychologické poradně. Sledují se v něm základní oblasti obtíží ve čtení, psaní, počítání a ostatních předmětech. Pozornost je věnována také úrovni řečového projevu, schopnosti soustředit se, projevům chování dítěte, adaptaci na školní klima třídy, spolupráci se spolužáky, podřízení se autoritě, vztahu ke školní práci a dalším důležitým postřehům z osobnosti žáka.

Na naší škole poskytujeme metodickou a informační pomoc pedagogickým pracovníkům a rodičům. Pomoc spočívá ve včasném odhalování žákových obtíží – depistáží žáků se specifickými vývojovými poruchami učení. Poskytujeme reedukační péči žákům se speciálními vzdělávacími potřebami a poradenskou činnost jejich rodičům, vypracováváme plány pedagogické podpory a individuální vzdělávací plány pro žáky. Na základě včasné diagnostiky mohou učitelé volit správná opatření sloužící ke zkvalitnění vyučovacího procesu a zmírnění obtíží žáka. V současné době pečujeme o žáky s poruchami učení těmito formami práce:

• Integrací žáka v běžné třídě ZŠ,
  • Výuka žáka v běžné třídě a mimo vyučování pak docházka do hodiny nápravy
  • Spolupráce s Pedagogicko – psychologickou poradnou v Hradci Králové, spolupráce s SPC Duháček Hradec Králové a SPC Rukavička

Obecné zásady hodnocení a tolerance dětí se speciálními vzdělávacími potřebami

Metody hodnocení se musí řídit právními předpisy a metodami ověřenými v praxi.

• Vysvětlení všem činitelům (žák, rodiče, ostatní učitelé, spolužáci), že bude tento žák odlišně hodnocen.
  • Žák nebude vystavován takovým činnostem, ve kterých díky své poruše nemůže podávat optimální výkon.
  • U žáka je nutné rozpoznat skutečné vědomosti a dovednosti, které nezkresluje porucha. (odlišit specifické chyby od nespecifických)
  • Vycházíme z toho, v čem je žák úspěšný.
  • Hodnotíme pouze to, co žák stihne vypracovat.
  • Uvědomujeme si, že každé zkoušení či písemná práce je pro žáka zátěžovou situací (strach, úzkost, obava z neúspěchu).
  • Dáme žákovi možnost používat nápravné pomůcky (bzučák, okénko na čtení, mluvnická pravidla, tabulky, atd.)
  • K hodnocení využíváme Metodický pokyn MŠMT ČR č.j. 23 472/92-21.

Školní program proti šikanování

Vážení rodiče,

naše škola je příznivě hodnocena jak rodičovskou veřejností, tak i Českou školní inspekcí. Velmi si toho vážíme. Nicméně i ta nejlepší škola není zcela imunní proti výskytu šikanování. Proto chceme být připraveni zachytit případné ubližování silnějších slabším hned v počátku a účinně takové bezpráví zastavit. S tímto záměrem jsme vytvořili program proti šikanování. Jeho důležitou součástí je spolupráce nás pedagogů s Vámi - rodiči. Prosíme Vás proto o pomoc. Kdybyste měli podezření    či dokonce jistotu, že je Vašemu dítěti ubližováno, bezprostředně se na nás obraťte (na třídního učitele, školního metodičku prevence či ředitelku školy). Vaši informaci budeme brát velmi vážně a situaci budeme odborně a bezpečně řešit.

Školní program proti šikanování